Galvenais arhitekts Aigars Blažēvics.

1999. – 2005. A. Blažēvica arhitekta privātprakse;

2005. – 2007. Rīgas Pilsētas Būvvaldē Kurzemes Priekšpilsētas vecākais arhitekts;

2007. – 2010. Arhitektu birojs SIA “BG Projekts” galvenais arhitekts;

Kopš 2012. Arhitektu birojs SIA “BK Royal” galvenais arhitekts.

arhitektu birojs BK Royal galvenais arhitekts
arhitekts daliba biedribas

Arhitektu Birojs „BK Royal”

Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras (LTRK), Rīgas Uzņēmēju Biedrības (RUB), kā arī Latvijas Arhitektu Savienības biedrs.
Ko tas sniedz Jums kā potenciālam sadarbības partnerim? Pārliecību, ka mēs zinām nozari un esam orientēti uz ilgtermiņa darbību.
 • Komerciālie projekti
 • Privātmājas
 • Estētika
 • Tehniskās zināšanas
 • Arhitekti
 • Administratīvais personāls
CV mēdz būt neprecīzs faktors pēc kā lemt. Toties paveiktie darbi par arhitektu biroju atklāj visu nesaudzējot neko.
“BK Royal” arhitektu birojs realizējis vairākus nacionālas nozīmes projektus, kas snieguši pieredzi komercēku un sabiedrisko ēku projektēšanā. Otru portfolio daļu sastāda privātmāju projektēšana.
Rezultātā “BK Royal” projektu portfelī atrodami 40% komercēku un sabiedrisko ēku projekti un 60% privātmāju projekti.
Kā korporatīvie, tā privātie klienti izvēlas sadarboties ar mums dēļ unikālas kompetences, ko sniedz tikai piedze- spēja precīzi realizēt klienta projektu, nodrošinot sakārtotu un ātru dokumentācijas sakārtošanu.

Bieži vien arhitektu birojs tiek uzskatīti par māksliniekiem. Tas nebūt nav maldīgs pieņēmums.
Arhitektūrā tiešām neatņemama sastāvdaļa ir estētiski skaistu formu un faktūru radīšana, bet mēs ar to neaprobežojamies.
Mēs pārzinām tehnisko projekta pusi tik pat labi kā estētisko. Klientam tas nozīmē drošību un mazāk lieku kustību dokumentu sagatavošanā un saskaņošanā.
Par kurpnieku spriež pēc kurpēm, par arhitektu pēc tā projektiem.

Kurš arhitektu birojs būs īstais? Droša 3 soļu tehnika kā izvēlēties atbilstošāko arhitektu biroju.

Neatkarīgi no tā vai realizējams izsapņotās privātmājas projekts vai arī komercprojekts, šie 3 soļi ļaus veikt izvēli ievērojami ātrāk un precīzāk.

Šķietami neticami, bet tieši pirmais solis visbiežāk tiek izlaists.

1)Skaidri formulējiet gala rezultātu.

Tas nebūt nenozīmē , ka Jums jādodas pie arhitekta ar gatavu skici rokās, nebūt ne. Lūk, sekojošas lietas, kuras vērts izsvērt:

 • saglabājiet interneta pārlūkā vismaz 3 projektus, kas Jums patīk. Jums nav jāpatīk visam projektam, visdrīzāk tās būs atsevišķas detaļas vai detaļu kopums.
 • Formulējiet sev skaidru projekta stilu un nepieciešamo ēkas funkcionalitāti.
 • Kāds arhitektu birojs Jums būs piemērotāks? Arhitektu birojs, kas specializējas ēku dizainā vai birojs, kas pārzina arī tehnisko pusi un spēj nodrošināt profesionālu palīdzību dokumentu saskaņošanas procesā.
 • Kāds ir vēlamais budžets un projekta izstrādes termiņš.

Kad tas ir skaidrs, laiks iejusties rekrūtētāja lomā.

 

2) Laiks telefona intervijām

Kā īsā laikā izvērtēt vairākas kandidatūras? Šajā gadījumā labākā prakse ir mācīties no rekrūtēšanas metodikas un pielietot telefona intervijas.

Pirmais solis ir atrast 4 arhitektu birojus, kas Jums šķiet atbilstoši. Ērtākais veids ir internets, bet lielākiem projektiem ieteicams vērsties arhitektus pārstāvošās organizācijās.

Pirms zvana, sastādiet jautājumu sarakstu. Daļa no saraksta būs balstīta uz 1. soļa informāciju, bet otra daļa noteiks vai konkrētais arhitektu birojs atbildīs Jūsu prasībām.

 

Sagatavojiet tādus jautājumus, kā piemēram:

“Ar kāda veida projektiem arhitektu birojs pārsvarā strādā?”,

“Vai birojs ir realizējis ko līdzīgu tam, ko Jūs vēlaties”,

“Kādas projekta sadaļas arhitektu birojs nodrošina (dizains, tehniskais plānojums, dokumentācija, būvuzraudzība, citas)”,

“Vai ir pieredze projekta saskaņošanā un vai ir zināma uzticama celtniecības firma”,

“Kāds ir sadarbības process un vai tiek slēgts līgums”.

Noteikti noskaidrojiet vai ir iespējams saņemt dažas līdzīgu projektu 3D skices. Šādi būs iespējams novērtēt vai birojam ir kāds konkrēts stils un pārliecināties, ka izvēlētais arhitektu birojs ir ar atbilstošu pieredzi.

Atbildes pierakstiet uz lapas, lai variet ērti salīdzināt arhitektu biroju atbilstību Jūsu vēlmēm.

 

3) Klātienes pārrunas.

Izvēlaties 2 finālistus ar ko sarunājiet konkrētu tikšanās laiku. Tikšanos jāuztver vairāk kā klātienes interviju. Sadarbība ar arhitektu tomēr ir samērā ilga, tāpēc Jums jāspēj pārliecināties, ka varēsiet veiksmīgi sadarboties ar izvēlēto biroju.

Tikšanās reizē izrunājiet potenciālā projekta detaļas, sadarbības procesu un nosacījumus. Svarīgi noskaidrot arī apmaksas nosacījumus. Ja apmaksa ir fiksēta, tad jākonkretizē kas tieši summā iekļauts un cik skiču variantus un labojumus iespējams veikt.

Neaizmirstiet noskaidrot par pašreizējo noslogotību. Sevišķi gadījumos, kad realizējams liela apjoma komercprojekts, ir jāpārliecinās, ka arhitektu birojs spēs veltīt pietiekami daudz laika un resursu.

Noteikti uzziniet cik liela iesaiste nepieciešama no Jūsu puses. Tas ļaus prognozēt cik daudz laika Jums būs jāvelta projektam. Atbilstoši laikam ko plānojāt veltīt projektam, varēsiet viegli novērtēt vai varēsiet veiksmīgi sadarboties.

 

Kā izvēlēties īsto?

Ja visi 3 soļi izpildīti precīzi, tad šajā brīdī jābūt skaidram lēmumam, par to kurš būs īstais arhitektu birojs Jūsu projektam. Ja 100% pārliecības vēl nav, tad 3 svarīgākie faktori, kas jāņem vērā ir:

 • pieredze līdzvērtīgu projektu realizācijā,
 • skaidri formulēts sadarbības process un skaidri līguma nosacījumi (tikšanās reizē pajautājiet, lai Jums atsūta līguma veidni),
 • emocionālais kontakts. Tik svarīgā sadarbībā ir svarīgi, lai Jūs un arhitekts varētu viegli atrast kopīgu valodu.

Sazināmies un noskaidrojam vai varam veidot patīkamu sadarbību?

Šī 3 soļu metode ļaus ietaupīt laiku un ievērojami samazinās kļūdas iespējamību.

Tā kā esat jau tik tālu, droši iekļaujiet mūs sarakstā un uzziniet vai būsim īstie partneri ar ko realizēt Jūsu projektu.